çizgi
Antika Madalya

Antika Madalya, Antika Madalya Alanlar, Antika Madolyonlar, Anika Madalya Alan Yerler, Antika Madalya Satın Alanlar, Antika Alanlar, Madalya Alanlar

Madalya, savaşlarda yararlılık gösterenlere, yarışma ve sergilerde derece alanlara verilen, önemli bir olay ya da yıldönümü dolayısıyla, ya da ünlü bir kişi için bastırılan nişan, Avrupa Devletlerinde olduğu gibi, İslam Devletlerinde ve Türklerde de madalya basmak ve gerekenlere verme geleneği vardır.

Anadolu Selçukluları devrinde Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev II'nin devlete üstün hizmeti geçenlere verilmek üzere 1245 yılında, 134 gr. ağırlığındaki altından bir madalya (Atiye Dinarı) bastırdığı bilinir.

Osmanlılarda ilk Madalya "Ferahi" adıyla altın olarak 1730 yılında basıldı. Daha sonra 1754 yılında altın "Sikke-i Cedid", 1821 yılında altın ve gümüş  "Vak'a-i Hayriye", 1824 yılında altın "Hilal-i Osmaniye", 1831 yılında altın,gümüş ve bakır "İşkodra", 1838 yılında altın ve gümüş "Hünkar İskelesi", 1839'da altın ve gümüş "İftihar" madalyaları basıldı. www.antikacılar.com

Antika Madalyalarınız için yetkili personelimizle iletişime geçerek ürünlerinizi değerlendirebilirsiniz...

Antika Madalya Fiyatları, Antika Madalya Allım Satımı için taleplerinizi bekliyor bizi tercih ettiğiniziçin şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.